Kedi Mantar Sorunu

Bizde eve yavrumuzu ilk edindiğimizde belki yavru olmasının belki bağışıklılığının yavru olması ve yer değiştirmesinin etkisiyle düşmüş olması, toz ve benzeri nedenlerle özellikle çene altında mantar oluşumu dikkatimizi çekti.
internette özellikle bununla ilgili çok fazla araştırma ve/veya fikir alışveri yer almakta.
etkili bir çözüm istiyorsanız bana sorarsanız iğne en iyisi bu benim fikrim çünkü daha sonra tekrar nüksedebiliyor aynı veya başka bir yerinde çıkabiliyor.

Kedi Mantar Sorunu Çözüm Yolları

Burada kedimiz de karşılaştığımız ve denediğimiz yöntemleri anlatacağım.

 1. Sirke:
  Sirke biliyorsunuz her deva deva cinsinden bir ürün, gerek içerek gerek temizlikte çekinmeden kullanabilirsiniz. tavsiyem yavrunuzun yattığı yerleri özellikle hatta bütün evi sirkeli suyla silmeniz derinlemesine temizlemeniz,ayrıca kedinizin vücudunda ki mantarlı bölgeyi de pamuğa sirkeyi sürerek yavrunuza uygulamanız bu sayede o bölgedeki mikroplar ölecektir ve üreyemeyecekler artışlarını durdurmuş olacaksınız. Bunda yeterli sonuç alamadıysanız diğer yönteme geçiniz.
 2. Mantar Kremi:
  Çoğu veterinerde rahatca bulabileceğiniz mantar kremleri mevcut marka vermeye gerek yok. bundan bir tane alırsanız ve sorunlu bölgeye sürerseniz günden güne azaldığını göreceksiniz. tabi ilk sürdüğünüz an kediniz hemen o bölgeyi yalamaya temizlemeye çalışacaktır doğal iç güdüsü nedeniyle buna ilk anlar engel olun çünkü krem etki etsin,biz günde iki kez uyguladık ve bu krem sayesinde sorunlu bölgedeki mantarlar yok oldu ve dökülen tüyler tekrar çok güzel şekilde çıktı.
 3. Mantar Aşısı:
  Kedinizin durumuna göre bir veya iki adet uygulanmakta genelde. çok ağır durumlarda daha uzun süren bir tedavi süresi var. Basit başlangıç seviyesi durumlarda bir doz iğne eterli görülmekte veteriner hekimler tarafından.
  Biz mantar aşısını öneriyoruz çünkü, sorunlu bölgede mantar iyileşse dahi daha sonra başka bölgelerden nüksedebilmekte ve sorun devam edebilmekte bu nedenle kesin ve kalıcı çözüm olarak mantar aşısını görüyoruz.
  Ayrıca bütün bu yöntemleri uygularken kedi mantar sorunu dendiğinde vitamin tabletleri de gün yüzüne çıkmakta bende kullanılmasının artı bir etkisi olacağı kanaatindeyim, özellikle bağışıklığı düşen kedilerde olumlu etkileri olacağı düşüncesindeyim
  Daha fazla bilgi ve deneyim için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. ve bu konuda uzman görüşünü de videodan izleyebilirsiniz.
Tags:
Leave a Comment