British Shorthair Kedi Sahiplendirme

  • Home
  • Kedi
  • British Shorthair Kedi Sahiplendirme

Hayat telaşesi içinde insanlar evlerine döndüklerinde saf sevgi ile karşılaşmaya her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyuyorlar. Bu sebeple bu saf sevgi ihtiyacını giderebilmek isteyen kişilere evcil hayvan sahiplenmek oldukça mantıklı geliyor. Fakat her şeyden önce bilinmesi gerekiyor ki evcil hayvan sahiplenme işi sorumluluk gerektirmektedir. Kedi, köpek, balık veya kuş sahiplendiğinizde ve bakımını üstlendiğinizde o dakikadan itibaren her türlü sağlık probleminde hayvanın destekçisi olmayı kabul etmiş oluyorsunuz. Aynı zamanda hayvanın size verdiği sevginin yanında o da sizden sevgi beklentisi içerisinde olacaktır.

Kedi sahiplenmek diğer birçok hayvana göre daha kolaydır. Kedinizi her gün dışarı tuvalete ve yürüyüşe çıkarmak zorunda kalmazsınız, kediler kendi ihtiyaçlarını sağlıklı şekilde karşılayabilen hayvanlardır. Bu sebeple özellikle çalışan kişiler için kedi sahiplenmek daha sağlıklı olacaktır. Tam bu noktada British Shorthair kedi cinsi akıllara gelmektedir. Son derece zeki ve uysal olan bu cins, evde hatta apartman dairelerinde bakılmaya oldukça uygundur. Bu tatlı dostlarımıza sevginizi vermeniz, besleyip kumunu değiştirmeniz yeterli olacaktır. Bu optimum koşullar sağlandığında onlar sizi, siz onları üzmemiş olursunuz.

British Shorthair Kedimi Sahiplendirme İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

British kediler çoğunlukla mavi ve gri arası tonlara, bal rengi gözlere, büyük kulaklara, yumuşacık tüylere sahip olmaktadır. Evde kısa süreli yalnız kalmakla bir sorun yaşamamaktadırlar. Yani siz işteyken evde kendi hayatını idame etmeyi başarabilen tatlı varlıklardır.

İnsanlarla ve diğer ev hayvanlarıyla oldukça iyi ilişkiler kurabilen, uysal British kedinizi sahiplendirmek istiyorsanız öncelikle bu konuda gönüllü hizmet sağlayan derneklerle iletişime geçebilirsiniz. Bu dernekler sahiplenecek kişileri iyice araştırmakta ve belirli aralıklarla kontrolünü de sağlamaktadırlar. Ayrıca veterinerlere de danışabilirsiniz. Bunun yanında hayvan sahiplendirme yapabileceğiniz web sitelerini ziyaret edebilir, kediniz için bir sahiplendirme ilanı düzenleyebilirsiniz. British kediler oldukça ilgi gördüklerinden sahiplenilmesi uzun sürmeyecektir.

Önemli olan sahiplendirme yapacağınız kanalların ve kediyi sahiplenecek olan kişi veya kişilerin güvenilirliği olacaktır. Bu sebeple kedinin travma yaratmasını da önlemek adına sahiplendirme öncesinde bir süre sahiplenen kişinin evine ziyaretlerde bulunmanız ve geçişi sağlamanız önemli olabilmektedir. Acilen sahiplendirdiğinizde de kedinizi sevgiyle sahiplenildiği eve bırakmanız yardımcı olabilecektir.

Kedinizi sahiplendireceğiniz internet sitesini veya dernekleri genel bir araştırmadan sonra netleştirmeniz size rahatlık sağlayacak ve kedinin güvenilir bir aile bulmasını kolaylaştıracaktır.

Tags:
Leave a Comment