Bombay kedisi

Siyah kediye karşı antipatisi olanlar Bombay kedisi ile bu ön yargılarını yıkacaklardır. Zira son derece sevimli ve insan canlısı bir tür olması tüm bu ön yargıları paramparça etmektedir. Kısa tüylü olan Amerika asıllı bu kedi türü son derece sevgi dolu olması ile bilinmektedir. Her ne kadar dış görünüşü ile karamsarlık dağıtıyor gibi görünse de tanıdıkça sizler de çok seveceksiniz.

Bombay Kedisinin Özellikleri

Bombay Kedisi Karakteri

Bombay kedisi karakteri gereği ev ortamına oldukça uyumlu olan bu kedi türü sıcakkanlı tavırlarıyla kendisini insanlara sevdirmeyi başarmaktadır. Sıcak mekanları seven bu kedi uyumak için yorganınızı sizle paylaşabilir. Ayrıca oyuncu kişiliği sayesinde sizler de bu kediye oyunlar öğretebilirsiniz. Çocuklarınız ve sizler için ciddi bir eğlence fırsatı da doğacaktır.

Özellikle bir şeyler yakalama konusunda son derece usta olan bu tür ile sizler de sıkılmadan vakitler geçirebilirsiniz.

Bakımı

Diğer kedi türlerinde olduğu gibi temizliğe önem vermeniz gereklidir. Bunun yanı sıra tüylerini temizlemek için ekstra bir çaba göstermenize de gerek bulunmamaktadır. Zira hafif bir şekilde taramanız yeterli olacaktır. Banyo ise nadir bir şekilde yaptırılabilir. Tırnakları iki haftada bir kesilmesi gereken Bombay kedisi bakımı kapsamında kulak ve gözlerinin de temizlenmesi gereklidir. Ancak bu temizlik sırasında kulak çöpü kesinlikle kullanılmamalıdır.

19-20 yaşına kadar yaşayabilen bu kedi türünün yaşam alanını temiz tutmalısınız. Bu kapsamda en başta kedi kumu olmak üzere yattığı yerini de temizlemeniz gerekir.

İletişim konusunda oldukça narin ve kibar olan bu türü sizler de çok sevecek ve yanınızdan ayırmayacaksınız. Böylelikle hayat boyu bir dost edinecek ve eğlenceli vakitler geçirebileceksiniz. Ancak dışarıdan gelecek tehditlere karşı kedinizi korumanızı da tavsiye ederiz. Zira diğer hayvanlardan hastalık bulaşması ya da zarar görmesi söz konusu olabilir.

Tags:
Leave a Comment